Borstgezondheid

Voor gezonde en pijnvrije borsten

Thermografie, borstweefselbehandelingen, lymfedrainage, littekenbehandelingen en leefstijladvies om je borsten zacht, soepel en pijnvrij te houden. 

Knobbels in de borst

Knobbels zijn altijd eng he, maar ik ben door de echografie een beetje gaan begrijpen hoe het werkt. Als we richting de overgang gaan (kan vanaf rond de 40 jaar) dan gaat het lichaam ons onaantrekkelijker maken voor voortplanting. Dan krimpt de baarmoeder, verschrompelen de eierstokken, worden we grijs, maar ook gaan de melkklieren in de borst vervetten zodat ze geen melk meer kunnen geven. Dat proces van vervetten kan de rest van je leven duren, maar kan ook op je 50e klaar zijn. Zeg het maar, dat verschilt per vrouw. We zien veel vrouwen boven de 60 die nog dicht borstklierweefsel hebben.

Waarom heb ik knobbels?

Wat gebeurt ter tijdens dat vervetten? Dan is er meer bloed nodig in de borsten om die omzetting naar vetweefsel te maken. Dat betekent dat we op de thermografie warmere plekken en zichtbare bloedvaten zien. En dat kan per borst verschillen. Op de echo kunnen we dan zien dat dicht borstklierweefsel minder dicht wordt. Er vervetten dan lobjes die eerst op de echo wit waren, maar later grijzig worden. Maar wat kun je er van voelen? Je kunt pijnlijke steken voelen (vaak lateraal), je kunt knobbels gaan voelen, dat zijn micro cystes of grotere cystes die komen en gaan. Vaak zijn deze cystes ook iets gevoelig of soms zelfs pijnlijk. 

Borstonderzoek met echografie bij dicht borstklierweesfel

Mocht je hier iets van herkennen, weet dan dat je vaak aan de goede kant zit. Wil je daar echt zekerheid over dan is de echo de meest duidelijke optie. En dan is het voor jou goed om naar de borstpoli te gaan. (email: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. telefoon: 020-4414860) Het zijn gepensioneerde artsen die dit onderzoek doen, dus ze werken maar een paar dagen per week en hebben soms langere periodes in het buitenland. De andere arts van de Borstpoli (Wim van Bodegom) zit in Rosmalen en Beneden Leeuwen, 06-51271766.

Innovatieve echografie zonder doorverwijzing voor alle vrouwen

Ik heb zelf een tijdje echografie van de borsten gedaan, maar mijn collega en ik mochten vanaf eind maart geen vrouwen meer met symptomatische klachten zien. En dat zijn natuurlijk net de vrouwen die bij mij komen. Toen heb ik de keuze gemaakt om het apparaat in te leveren en te gaan kijken naar een geautomatiseerd echosysteem. Dat heb ik gevonden, maar kost veel geld. Daar ben ik dus even mee aan het sparen. Er loopt daarvoor ook een crowdfundingsactie Steun borstecho voor alle vrouwen. Kom in actie en doneer online • Geef.nl. Voor dit initiatief ben ik genomineerd als onderneming van het jaar 2025 in de Benelux.

 

 

  • Je krijgt veel adviezen en inzichten waar je zelf mee aan de slag kunt. En als je dan weer komt dan zien ze of er wat veranderd is of niet. En als er wat verandert ben je er snel bij. Je kiest zelf wat je wilt en daarmee heb je zelf de regie. Doordat ik dit jaarlijks doe heb ik vertrouwen in mijn lichaam en rust in mijn hoofd.
  • Ik heb na het maken van een thermogram veel tips gehad hoe ik mijn borsten gezonder kan maken. Het voelt goed dat je zelf zoveel kunt doen om gezondere borsten te krijgen.
  • Dat droogborstelen wat De Groene Zuster altijd zegt vond ik in het begin wel een dingetje, maar het voelt zoveel beter. Mijn borsten voelen minder gespannen en ik voel me zelf een stuk zekerder. Ik zou het niet meer willen overslaan.
  • Ik kan Thermografie heel erg aanraden! Ze gebruiken geen straling, je voelt er niets van en je krijgt echte aandacht. En daarna ook de uitslag met de foto's thuis. En ze bellen je om je veel adviezen te geven of je door te verwijzen. Ik had dit allemaal niet verwacht.
  • Ik heb nog nooit zo'n gemakkelijk en pijnloos onderzoek gehad. Waarom weten vrouwen hier niet van? Super vrouwvriendelijk, dit zou iedereen moeten doen!

placeholder

Bij jou in de buurt

Borstbehandelingen zijn op locaties in Groningen, Smilde en Almelo. Lezingen en workshops kunnen ook op andere locaties plaatsvinden. 

placeholder

Zorgen over je borsten?

We gaan graag met je in gesprek om te kijken wat we voor je kunnen doen.

Een afspraak maken

Borstgezondheidstips

Voor alle vrouwen die zelf aan de slag willen om de gezondheid van hun borsten en hun hele lichaam te verbeteren. Wat onze moeders en oma's ons niet geleerd hebben. Laat je e-mailadres achter en je ontvangt gratis het e-book.

Vul a.u.b. uw naam in.
Dit is geen geldig e-mailadres.

Contact

06 11 12 64 16

Leeef! Centrum voor Borstgezondheid 
Rijksweg 36 • 9422 CC Smilde


Meer contactinformatie